Senior Operator Wellman

Dată: 25 apr. 2024

Locație: Craiova, RO, 200581

Companie: OMV Group

Descrierea companiei

OMV Petrom este cea mai mare companie de energie din Sud-Estul Europei, fiind prezentă pe întregul lanțul valoric din energie: de la sonde care produc gaze și țiței, la rafinarea și distribuția carburanților, furnizarea de gaze, producerea și furnizarea de electricitate. Furnizăm energia pentru viața modernă de zi cu zi: carburanți pentru mobilitate, energie pentru iluminat și pentru încălzire. Credem că  putem evolua  având un mix divers de angajați, și asigurând unui echilibru sănătos între viața profesională și personală.

Activitățile noastre | OMVPetrom.com

La OMV Petrom, avem o lungă tradiție de comportament responsabil față de angajați, mediu și societate. Sustenabilitatea înseamnă  să ne concentrăm pe conducerea afacerii în mod responsabil, eficient și inovator. Ne angajăm să creăm valoare pe termen lung pentru companie și pentru părțile interesate, respectând mediul, sprijinind comunitățile în care ne desfășurăm activitatea.

Strategia de sustenabilitate | OMVPetrom.com

Responsabilitati

  • Primeste programul de la seful formatiei de lucru si instruieste membrii echipei asurpa operatiilor ce trebuie executate;
  • Asigura pregatirea instalatiilor de interventie la sonda pentru deplasarea la punctul de lucru, fixarea pe pozitie si manevrarea in timpul operatiilor;
  • Inainte de a interveni se informeaza la operatorul principal sau la seful formatiei de extractie asupra situatiei tehnice a sondei;
  • Inainte de inceperea schimbului efectueaza instructajul de protectia muncii adaptat la specificul operatiei ce urmeaza a se executa;
  • La inceperea lucrului controleaza: starea limitatorului de cursa, cablu de manevra si capul mort, sculele de lucru, starea ferodourilor, sistemul de ungere la toate organele in miscare precum si existenta aparatorilor, inlocuieste sculele defecte interzicand orice improvizatie; verifica starea echipamentului de protectie si de lucru a schimbului;
  • Repartizeaza fiecarui membru al schimbului sarcinile ce le revin si la locul unde actioneaza in caz de inceput de manifestare;
  • Asigura executarea operatiilor in conformitate cu regulamentul de prevenire a eruptiilor;
  • Participa efectiv la executarea operatiilor;

Cerinte

  • domeniu studii: curs calificare sondor si curs formare sondor sef, curs IWCF
  • experiență profesională relevantă:  3 - 5  ani
  • curs formare sondor sef, curs IWCF;
  • permis de conducere categoriile B, C si E;
  • apt din punct de vedere medical

Beneficii

Te poți baza pe o asigurare de sănătate care acoperă tratamentul medical într-o varietate de clinici medicale private.

Numărul zilelor de vacanta crește in funcție de vechimea în muncă, astfel încât să te poți bucura de mai mult timp liber.

Ne propunem să iți facem zilele de vacanță mai fericite, plătind dublu fiecare zi de concediu.

Ești un jucător de top? Munca ta poate fi recompensata la fiecare trei luni în funcție de rezultatele performanței.

Zile libere suplimentare și sprijin financiar variat pentru diferite evenimente precum căsătoria, nașterea copilului, etc.

Acces la LinkedIn Learning și la o varietate de programe de dezvoltare